Známé značky yerba maté

Takřka veškerá yerba maté, s kterou se můžeme na pultech našich obchodů setkat, pochází z původní pravlasti této byliny. Oblast vymezená řekou Paraguay na jedné straně a vodami Atlantského oceánu na straně druhé, vymezuje nejen původní domovinu yerby maté, ale i nejvýznamnější místa její současné produkce. Argentina, Brazílie a Paraguay však nejsou jen hlavními světovými producenty tohoto magického nápoje. Jsou to zároveň i země, které mají daleko největší spotřebu maté na světě. Konkurovat jim může možná tak Sýrie, která je – možná trochu překvapivě – největším světovým importérem yerby maté. Budeme-li ovšem hůedat největší výrobce maté, je nutné pátrat na jihoamerickém kontinentu.

Ve všech zemích výše uvedené trojice je pití maté naprosto běžnou, každodenní záležitostí. Dalo by se to přirovnat k našemu pití čaje nebo kávy. V tamních končinách proto sídlí řada výrobců s dlouhými léty zkušeností s produkcí tohoto nápoje. Pro své čtenáře jsme vybrali několik nejdůležitějších producentů yerby maté. Budiž vám tento článek inspirací pro vaše další hledání.

TARAGUI

Balíčky yerby maté s touto hlavičkou obsahují pravý klenot a národní poklad. První odměřené a zabalené kilo yerby bylo v této balírně odesláno do světa před téměř sto lety. Yerbu maté Taragui totiž najdeme ve spižírnách argentinských domácností již od roku 1924. Zároveň se do dnešních dnů jedná o nejprodávanější značku v celé zemi. Tento fakt sám o sobě zaručuje vysokou kvalitu výrobku. Hledáte-li tu nejlepší možnou yerbu maté přímo z Las Marias, pak bude Tarangui tou pravou volbou!

CACHAMATE

Cachamate je jednou z nejrozšířenějších značek yerba maté na celém území Argentiny. Z Argentiny také sama pochází. Rozhodnete-li zakoupit některou z řad maté, která pochází právě z této výrobny, máte jistotu, že se k vám dostane přímo ze kladů společnosti Cachamai. Tato firma maté vyváží již 50 let a dodává vždy tu nejkvalitnější yerbu přímo z oblasti, kde sídlí. Hledáte-li tu nejlepší možnou vstupenku do světa povzbuzení a příjemného uvolnění, je kilové nebo půlkilové balení z produkce této společnosti je ideální volbou.

ROSAMONTE

Rosamonte, to je další ze stálic na argentinském trhu. Tato značka se těší neutuchající oblibě zejména díky své mimořádné síle a specifickému kouřovému aroma. Díky těmto chuťovým specifikům je maté této značky v prodeji již téměř osmdesát let. Za Rosamente stojí dlouhá tradice. Malou továrnu na výrobu yerby maté si v roce 1936 založil ukrajinský emigrant, jeden z mnoha, kteří se v té době v Argentině usazovali. Fungovala i o třicet let později. Tentokrát již pod jménem Rosamonte. A už v té době měla vynikající reputaci, kterou si tato značka nese dodnes.

CRUZ DE MALTA

Pokud hledáte yerbu maté, které má spíše jemnější chuť a nemá ani příliš vysokou cenu? V takovém případě můžeme doporučit například oblíbenou značku Cruz de Malta, která je původem také z Argentiny a její oblíbená řada Despalada. Jde o značku maté, kterou je velmi snadné sehnat i v našich obchodech.